Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Jeżeli potrzebujesz zlecić uszczelnianie okien Warszawa, skieruj się w to miejsce.

Czujesz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że potrzebne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w rozmaitych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, jakkolwiek i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien należytymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według testów przez nieszczelne okna może wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, jednak i na rachunki – w następstwie tego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz oraz od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się w głównej mierze silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeśli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, ale także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po postawieniu czy też odbiorze). Eksperci zadbają o to, by w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują odpowiednie materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]