Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Sprawdź, komu zlecić usuwanie malware.

WordPress stał się w mijających latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, iż ilość stron oraz sklepów działających z jego zastosowaniem szacuje się w tym momencie na miliony. Powszechność stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerskich. W przypadku zawirusowania strony złośliwym oprogramowaniem, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Logowanie na witrynę jest niemożliwe? Wpisy zostały zmienione bez Twojej ingerencji? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? A może witryna internetowa wysyła wiadomości-śmieci? To tylko kilka z potencjalnych symptomów alarmujących o zawirusowaniu strony. W takim przypadku nieodzowne jest błyskawiczne działanie w celu identyfikacji źródła infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania bądź po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć ekspertom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie infekcji z WordPressa nierzadko przekracza wiedzę osób, które każdego dnia zajmują się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron www na tym CMS-ie.

Jak przebiega usuwanie infekcji WordPress?

Profesjonaliści zajmujący się czyszczeniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą pełny przegląd baz danych i plików strony. Badają kod zainstalowanych na stronie wtyczek oraz szablonów, jak również pliki wp-config oraz htaccess. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa dodawane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, zmniejszające ryzyko następnych ataków. Jeśli trwające dłuższy czas zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć także wymagane działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe uaktualnianie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ likwidacja wszystkich skutków infekcji nie gwarantuje, że analogiczny przypadek nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]