Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Porządki na strychu? Zamów usługę odbioru starych mebli

Sprawdź, jak zamówić odbiór starych mebli. Skieruj się tu.

Większość z nas z pewnością dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Najczęściej chowamy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, aby nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Kłopot jednak w tym, iż po pewnym czasie również te schowki robią się na tyle ciasne, że zwykłe ich użytkowanie okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do przystąpienia do gruntownych porządków, stanowiących okazję do tego, by uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często urządzamy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zaniedbaną nieruchomość. Powinniśmy więc wiedzieć, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak bez problemu wykonać wywóz starych mebli z mieszkania, piwnicy i poddasza.

Odbiór mebli – gdzie je przekazać?

Odpady takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, stare meble, części stolarki okiennej czy sprzęty elektroniczne nie mogą zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli potrzebujemy się ich pozbyć, do wyboru mamy parę możliwości. Pierwsze to osobiste przetransportowanie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania odpowiednio pakownym autem. Drugie to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te przeprowadzane są zwykle raz w miesiącu – do czasu najbliższej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono też o zgodną z prawem utylizację zebranych odpadków. Podmioty wypożyczające kontenery częstokroć świadczą również fachową asystę przy opróżnianiu piwnicy, strychu względnie całego magazynu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź firmy trudniącej się się profesjonalnie utylizacją, nie będą spopielone ani nie trafią na wysypisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z którego zostały wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja mebli, a konkretnie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, opiera się zwykle na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które później wykorzystuje się do produkcji nowych biurek, łóżek i regałów.

Dane adresowe:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]