Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Dlaczego warto regularnie wykonywać uszczelnianie okien?

Kliknij w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany nieszczelnymi oknami.

Stan techniczny okien w ogromnym stopniu rzutuje na samopoczucie lokatorów. Okna zabezpieczają mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale też separują je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale również, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co warto wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien trzeba przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bowiem po tym okresie ewentualne mankamenty mogą być już tak poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też drewniane można rozpoznać po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale również tych wytworzonych z innych surowców, polega głównie na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego śruba umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Jeśli ich nie posiadamy, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to profesjonalnej firmie oferującej uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa funkcjonują już nie tylko w Warszawie czy innych większych miastach, ale też i w mniejszych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]