Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Więcej informacji o mikropigmentacji w Krakowie.

Zapewne przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko rzadziej używane określenie na popularny pośród pań makijaż permanentny. Lecz wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jedna z metod użycia tej techniki, która poza kosmetyką ma również zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – zabieg alternatywny dla przeszczepu włosów

W kosmetologii mikropigmentacja to procedura, na którą decydują się najczęściej panie szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego każdego dnia na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą wyglądać na co dzień. Jest jednakże także mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem kosmetycznym, ma silny wpływ na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. Od kilku lat niesłychanie popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na deficyt pieniędzy nie może sobie pozwolić mnóstwo ludzi cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć poziom zadowolenia z własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie bielactwa i blizn, jak również optyczne odtworzenie brodawki sutkowej.

Mikropigmentacja medyczna to nie to samo co tatuaż

Pozornie zabieg ten wygląda jak szablonowa usługa tatuażu. Linergistka względnie linergista, gdyż tak nazywa się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym aparatem nakłuwa naskórek i w ten sposób wprowadza w niego nieorganiczny barwnik. Inaczej niż w przypadku tatuażu finalny efekt nie jest stały i widoczny jest około roku. Co jest przyczyną tej różnicy? W trakcie tatuażu barwnik umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, z kolei podczas mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W wyniku tego wraz ze złuszczaniem się naskórka po paru miesiącach pigment sukcesywnie zanika. Dlatego jeśli celem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe maskowanie przerzedzonych włosów lub łysiny, powinna ona wiedzieć, iż wymagane będzie cykliczne ponawianie zabiegu w przynajmniej rocznych interwałach.

Dane adresowe:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]