Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Zajrzyj w to miejsce, aby uzyskać pomoc fachowców z biura rachunkowego Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zwykle powodem sporych problemów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistęksięgowego na etat, a ich właściciele nie zawsze umieją właściwie pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, iż jakość usług okaże się zadowalająca?

Współpraca z biurem rachunkowym – oszczędność czasu i wygoda

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli powierzymy budżet firmy specjalistom od księgowości, otrzymamy gwarancję, że możliwe kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem kar. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to też oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samemu, ani najmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o wygodzie, jaką dają takie usługi. Dziś nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z księgowym komunikując się przez e-mail.

Biuro rachunkowe – które będzie najlepsze?

Wybierając biuro rachunkowe nie powinno się kierować się tylko kosztami obsługi – dziwnie niskie koszty obsługi na ogół oznaczają jej niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego eksperci zdobyli stosowne certyfikaty, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń pracowników czy rozliczanie delegacji.

Dane adresowe:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]