Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Wycieczka Kilimandżaro - sprawdź aktualną ofertę.

Sięganie po wierzchołki gór to fantazja dużej części podróżników, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niezatartych przeżyć na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają w głównej mierze przepiękne widoki, znikające już lodowce, a także sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Shira i Mawenzi – trzy góry będące śladem po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – z uwagi na znaczną wysokość istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei kapryśne warunki atmosferyczne sprawiają, że zdobycie masywu stanowi ogromne wyzwanie. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez około 7 do 8 godzin dzień za dniem.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż wskazane jest też zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed rozwojem choroby ochroni również należyta profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady oraz zakładanie odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]