Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Nie zwlekaj! Wybierz aktualną ofertę wycieczki w Himalaje w dobrej cenie.

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy nadmienić również o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wycieczki w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną problemów bywa także samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Annapurny lub Everestu

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie oznacza to jednak, iż te masywy pozostaną ich niespełnionym marzeniem, gdyż częstokroć przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Annapurna, Lhotse czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niesamowitych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]