Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Tu poznasz aktualną ofertę wypraw trekkingowych.

Wycieczki w góry mogą przybierać rozmaite postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby uczestniczyć w trekkingach, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Niemniej jednak w zamian za niejednokrotnie ogromny nakład pracy otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i delektowania się przepięknymi widokami.

Trekkingi – skala trudności

Stopień trudności jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Eksperci klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górskie. W trekkingach pierwszego stopnia uczestniczyć mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do zintensyfikowanej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej kondycji i minimum podstawowej praktyki w górach – chociażby w polskich Karpatach. Najwyższy stopień to wycieczki dla osób z najlepszą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru specyfiki wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do uciążliwych warunków obozowania w ciągu kilkudniowej wyprawy.

Dokąd udać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju amatorzy tego typu rozrywki w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś idzie o inne góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, Alpy, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Osoby najbardziej obeznane w trekkingu powinny natomiast sprawdzić swoje umiejętności w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]