Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Szukasz dobrej oferty aktywnych wypraw? Nie wahaj się! Kliknij na ten link.

Istnieją dwa typy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na błogim lenistwie i ci, którzy każdy urlop chcą zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd nie doświadczyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne sporządzają nietuzinkowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – czy warto?

Aktywne wyprawy to drobiazgowo zorganizowane kilkudniowe wycieczki dla tych, którzy chcą zobaczyć różne regiony świata i naszego kraju z kompletnie innej perspektywy. Plan takich podróży jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których przeciętny wczasowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na werandzie dzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących interesujących doświadczeń to również znakomita okazja, aby przyswoić sobie kolejne kwalifikacje, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się ze szkoleniami koniecznymi do opanowania zasad przeżycia na określonym obszarze. Na wyprawie w góry dla aktywnych można m.in. dowiedzieć się, jak posługiwać się rakami i czekanem czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci poznają procedury survivalu, a także tego, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie zejścia lawiny. Trzeba także wspomnieć, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych wyzwań wymagających zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko polskie góry – na aktywnych wycieczkach zobaczysz ciekawe kraje

Najatrakcyjniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas znakomitej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją, mogą wziąć udział m.in. w trekkingu po Podhalu i zdobyć cztery najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony i Babią Górę. Mogą również wybrać się na Sycylię, gdzie zobaczą sycylijskie parki narodowe, wulkan Etna i odwiedzą zachwycające miasta tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanię. Lecz Stary kontynent to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych podróżników – bez większych przeszkód dadzą sobie rade również w czasie wyprawy w Himalaje czy na Wyspy Komodo.

Dane adresowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]