Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Wytrzymałe pokrycia dachowe – blacha trapezowa

Sprawdź, gdzie zamówić blachy trapezowe na dach.

Blachy trapezowe tworzą odporne pokrycie, są ekonomiczne i mogą być stosowane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i składów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Blachy trapezowe – ekonomiczne a przy tym odporne pokrycie

Nazwa blachy trapezowej pochodzi od jej kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montażu jest bardzo łatwy – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Budulec ten jest ceniony też z uwagi na walory ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie niosą za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę materiału i łatwy montaż, blacha trapezowa jest coraz częściej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być idealną alternatywą dla droższej blachy na rąbek. Rozwiązanie to charakteryzuje się długą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową utrzyma się w dobrej formie przez kilkadziesiąt lat. Do tego jest bardzo lekki, ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie może być zastosowana blacha trapez?

Blacha trapezowa świetnie sprawdzi się jako pokrycie dachu domu jednorodzinnego o nieskomplikowanej bryle, przykładowo w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na budynkach z dachem o ogromnej powierzchni, pasuje zarówno do domów drewnianych, jak i murowanych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych względów nie można stosować tradycyjnych dachówek ceramicznych. Blacha trapez będzie również bez zarzutu prezentować się jako uwieńczenie hal magazynowych, garaży bądź budynków gospodarczych. Blachy trapezowe na dach dachową warto kupować bezpośrednio w sklepach producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, iż materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci oferują bogatą gamę wariantów kolorystycznych blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, np. orynnowanie dachu.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08