Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Wnętrza w południowym stylu – o wewnętrznych okiennicach typu shutters

Kup shuttersy w oknach.

Planując wystrój wnętrza, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, a więc firany i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic wewnętrznych shutters

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach ozdobnych poruszają się, a więc można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, w zależności od potrzeb lokatorów. Wykonuje się je z listw drewnianych, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek wyśmienicie sprawdzą się także na drzwiach czy w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas na pewno w kinie lub w telewizji, ponieważ tego rodzaju okiennice są często wykorzystywane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w USA i w Nowej Zelandii.

Shuttersy pasują do różnych stylów wnętrz

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają także przydatne funkcje. Dzięki nim można regulować wykorzystanie energii słonecznej: w gorące dni ograniczać kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i da się je zainstalować je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom nadzwyczaj elegancki wygląd, a więc podwyższają wartość posesji. Trzeba także podkreślić, iż okiennice wewnętrzne shutters reguluje się bez pomocy łańcuszków, co posiadacze zwierząt oraz rodzice małych dzieci, które zerwać dyndające łańcuszki, uznają na pewno za duży atut.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]