Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Sól kłodawska i himalajska – dlaczego warto ich używać

Jeśli potrzebujesz soli kłodawskiej, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Sól to substancja potrzebna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Jakie cechy ma sól himalajska oraz sól kłodawska? Czemu powinno się stosować je w gastronomii?

Zalety różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najważniejszych przypraw, która doskonale podbija smak potraw. Jakkolwiek nieumiarkowane wykorzystanie soli ma niepożądane oddziaływanie na nasze samopoczucie, to jej rozsądne dawki (nie więcej niż 6 g dziennie) są niezbędne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek regulujący utrzymanie właściwego ciśnienia we krwi oraz gospodarkę wodną. Jednym z najzdrowszych rodzajów soli jest sól himalajska czerpana ze złóż szacowanych na prawie 250 mln lat. Składnik ten zawiera masę potrzebnych pierwiastków oraz minerałów, m.in. wapń, magnez czy potas, a przy tym jest pozbawiony szkodliwych zanieczyszczeń i komponentów, np. toksycznych metali ciężkich. Różowa sól himalajska świetnie podkreśla smak potraw i jest dostępna zarówno w postaci drobnych, jak i grubszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło wapnia, cynku i magnezu

Sól kłodawska niejodowana z kolei to artykuł o dużym stopniu czystości – posiada 97% NaCl i jest kapitalnym dodatkiem do domowych kiszonek. Jest między innymi kopalnią żelaza, wapnia czy potasu, czyli pierwiastków potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni Kłodawa w Wielkopolsce. Nie wypłukuje się jej ze złoża, toteż nie traci swoich właściwości i jest bez problemu absorbowana przez organizm. Sól kłodawska jest często stosowana nie tylko w branży gastronomicznej, ale również sektorze chemicznym, przemysłowym oraz w rolnictwie, lecznictwie i kosmetyce.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]