Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Soki z buraków i kiszonej kapusty to samo zdrowie!

Dalsze informacje o soku z kapusty.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły do naszego menu. Do kapusty i buraków dołączają również inne, dotychczas mniej lubiane warzywa oraz owoce. Kiedy piszemy o leczniczych walorach fermentowanej żywności nie można nie wspomnieć też o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy albo wszelkiego typu zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Przede wszystkim te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają prosto i błyskawicznie wprowadzić do naszego organizmu substancje konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Jakie składniki ma w sobie sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie sporo substancji mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z kapusty, buraków bądź inny kwaszonek to też skarbnica witamin. Godne uwagi jest zwłaszcza duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie 150 ml tych soków ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy P i K oraz duże stężenie soli mineralnych.

Dlaczego należy pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu obecności bakterii fermentacji mlekowej pożytecznie oddziałuje na pracę jelit oraz naszą odporność. Dodatkowo nagromadzenie witamin poprawia działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, jak również pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny ponadto sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Działają one także osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i pobudzają apetyt.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]