Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Dowiedz się więcej o blasze na rąbek stojący na regamet.pl.

Panele dachowe na rąbek to coraz częściej używana forma pokrycia dachowego. Czym się wyróżnia na tle innych pokryć dachowych? Czemu opłaca się ich używać? Prezentujemy blachy na rąbek stojący oraz sposoby ich wykorzystania.

Panele dachowe na rąbek – zalety i przeznaczenie

Panele dachowe na rąbek zyskują coraz większe grono sympatyków, bowiem doskonale łączą ergonomiczność z zaletami estetycznymi. Mocna i bardzo dobrze wyglądająca blacha na rąbek może być stosowana zarówno w przypadku nowych domów, jak i nieruchomości, w których niezbędna jest rekonstrukcja pokrycia dachowego. Ten materiał wykończeniowy może być zastosowany na dachach płaskich oraz dwuspadowych, a także na dachach o złożonej więźbie. Panele dachowe na rąbek są transportowane na teren budowy w formie niedużych arkuszy. Można je ułożyć szybko i dość łatwo. Tego typu pokrycie dachowe jest trwałe, niepodatne na rdzę i idealnie pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (na przykład do stylu minimalistycznego czy dworkowego).

Blachy na rąbek – alternatywa dla popularnych dachówek ceramicznych

Blacha na rąbek stojący przewyższa standardowe dachówki pod kątem zastosowanej technologii i wytrzymałości. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy i wykończone specjalną warstwą zapewniającą ochronę przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, jak np. deszcz i śnieg bądź promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek stojący jest dostępna na rynku w licznych modelach, co umożliwia dostosowanie jej do wymogów przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe mają ponadto wpływ na minimalizację wydatków związanych z budową – zdecydowanie ograniczają liczbę ścinek, nawet w przypadku dachów wielopołaciowych. Postanawiając o wykorzystaniu blachy na rąbek stojący, warto nabyć ten materiał bezpośrednio od dystrybutora.

Dane adresowe:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08