Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Więcej o listwach podłogowych na www.balticwood.pl.

Z pozoru są niewiele znaczącym detalem, ale ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie przewodów oraz ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i doskonale koresponduje ze stylowymi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]