Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Potrzebujesz lampy solnej? Sprawdź superbutelki.pl.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po Europie, a czasem nabywamy tak po prostu, gdyż harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Rzadko jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – częściej służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednak użyć do tworzenia przedmiotów stosowanych na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w trzech odcieniach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego trudu można je dobrać do wystroju domu, ponieważ występują w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył solnych o jednakowych kształtach ani siatce krystalizacji. Niezmiernie popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nieregularną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rękodzielnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im regularne kształty, przykładowo sześcianu czy też piramidy.

Lampa solna a wyzwalanie jonów ujemnych

Dużo osób wierzy, że lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im z reguły zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wytwarzania jonów ujemnych, które równoważą te produkowane przez wszechobecne przyrządy elektroniczne. Jony ujemne polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki emitują te lampy, jest subtelny i kojący, zatem rekomenduje się kupienie ich ludziom, którym dokucza brak snu albo stres, bowiem przy nich można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Dane adresowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]