Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Jeśli chcesz kupić kaski do jazdy konnej, koniecznie sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki.

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, w których zagrożenie upadkami jest szczególnie duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla miłośników jazdy konnej można nabyć dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Które z nich jednak gwarantują lepszą ochronę? Co należy wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim okryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak dobrej ochrony jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma certyfikaty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie atesty, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub umożliwiać regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Nabywając kask nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie wypatrzyliśmy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]