Główne cechy anteny DVB T

Główne cechy anteny DVB T

Potrzebujesz anteny naziemnej? Powinieneś odwiedzić ten adres.

W ogromnej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie codzienności bez telewizji. By jednak odbiornik nie okazał się bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w odpowiednią antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten naziemnych jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sklepach anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni narzędzia potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się także wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej kupnie?

Szeroka oferta anten tego typu sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą chcemy kupić. Warto wiedzieć, że pod uwagę powinno się brać bardzo dużo uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników błyskawicznie znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać powinno się w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od punktu , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma również to, czy mieszkamy na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]