Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Więcej o sztylpach.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I chociaż istotnie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować około kilku tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w dużym stopniu utrudnione ze względu na konieczność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sklepach zwykle spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyrabiane z tworzyw sztucznych bądź tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się znacznie niższą ceną. Tym samym są polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Szeroki wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc też jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Dane adresowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]