Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Realizacje z wykorzystaniem shuttersów w salonie zobaczysz tu.

Shutters, czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okiennic można użyć też w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a jednocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione aktualnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – dekoracyjną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu znakomicie uzupełniają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest ważna, gdyż to w salonie przyjmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tego powodu wypada zadbać, żeby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale równocześnie przytulny. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego zaciemnienie, kiedy chcemy obejrzeć serial, bądź jego lekkie ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Możliwość regulacji dostępu promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednakże też z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, z kolei zimą przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. W dodatku okiennice typu shutters tworzą mocną zaporę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też znakomite rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy świetnie będą prezentować się także w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane adresowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]