Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Chcesz kupić aparat do drenażu limfatycznego w domu? Koniecznie odwiedź ten adres.

Presoterapia to forma masażu, której intencją jest poprawienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko 100 lat temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy czerpiące oraz okrężne, których siłę i częstotliwość terapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca ucisku.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, pobudzając tak krążenie chłonki. Istnieje sporo zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To między innymi zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, w głównej mierze jako etap regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do presoterapii

Sporo opcji zastosowania urządzeń do drenażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do masażu uciskowego tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, zatem bez problemu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi miażdżyca czy choroby bakteryjne oraz wirusowe, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]