Wszystko co warto wiedzieć o zabytkach i atrakcjach Małopolski znajdziesz online

atrakcje w małopolsce, ciekawe miejsca w małopolsce

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego zdarza się, że z trudem można odnaleźć się w gąszczu wiadomości o godnych zobaczenia atrakcjach i planowanych wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

Żeby przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego województwa, powstał serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i eventach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy w serwisie? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której szybko odszukają kempingi, pensjonaty i hotele, zabytki i galerie, jak również Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, prezentując informacje zarówno o wypożyczalniach aut i parkingach, jak i o lotniskach i dworcach kolejowych. Co więcej, dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. regiony agroturystyczne, urok parków krajobrazowych i narodowych czy zamek na Wawelu.

Witryna o najciekawszych miejscach Małopolski dba też o cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych tatrzańskich miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale również w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego. Szczególnie wartościowy dla obcokrajowców jest też dział Rozmówki, w którym poznają popularne słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty w Polsce.

Dane adresowe:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego