Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Jak nauczyć się modelowania w Blenderze? Zapisz się na kurs

Modelowanie 3D. Uzyskaj więcej szczegółów.

Świat rysunku bezustannie przechodzi zmiany i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne metody preferując wykonywanie swoich dzieł wyłącznie w formie cyfrowej. Współczesne oprogramowanie graficzne daje twórcom nie tylko wolność sporządzania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje już dużych kosztów – każdy może wszak pobrać program Blender, który daje ogromne możliwości tworzenia animacji oraz obrazów 3D, a który jednocześnie jest w pełni bezpłatny.

Nauka funkcji Blender 3D na własną rękę bywa frustrująca

Obsługę każdego programu można przyswoić sobie we własnym zakresie, jednakże proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nierzadko bywa dość frustrujący. Z tego też powodu partycypacja w kursie modelowania 3D przyniesie wiele korzyści przede wszystkim osobom, które niedawno poznali program Blender. Rozpoczynanie pracy z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami bądź nanoszenie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany obiekt przebiegnie łatwiej, jeżeli będzie prowadzone pod okiem znającego oprogramowanie nauczyciela. Instruktor na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez kursanta wskazując elementy, które trzeba poprawić oraz proponując ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, żeby przebiegał on w jak najmniejszych grupach, co pozwoli nauczycielowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi należytej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność ceniona w w branży projektowej i gier komputerowych

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest współcześnie zdolnością poszukiwaną i cenioną przede wszystkim w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Znajomość programu Blender 3D rozszerza więc pole manewru na rynku pracy. W czasie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało zamieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży gier komputerowych i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Wielu uczestników tego rodzaju kursów to po prostu amatorzy oraz artyści, którzy chcą poszerzyć swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe drogi wyrażania siebie.

Dane adresowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]