Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak korzystnej oferty kursu Adobe Photoshop!

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od końca XX wieku usiłują dotrzymać kroku rozwojowi cyfrowemu. Zdolność malowania tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży filmowej czy gamingowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem od razu sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Istnieje wiele programów używanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który pomimo iż służył głównie jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, błyskawicznie stał się podstawowym softwarem artystów oraz game developerów. Za sprawą powodzenia Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przypominające obrazy wykonane farbami olejnymi, temperą bądź farbami akwarelowymi. Digital painting zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania błędnych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy kupować!

Szukaj kursu digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem szkolenia

Zasadniczo uczenie się malarstwa komputerowego toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, jednak żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać przydatne metody wykorzystania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, rekomendujemy zapisać się na kurs prowadzony przez kompetentnego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje kurs digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Zróżnicowanie tematów jakie omawiają takie kursy jest ogromne i uczą one dużo więcej niż jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą szkolenia.

Dane adresowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]