Jak wybrać agencję SEO?

Jak wybrać agencję SEO?

Wejdź na http://bit.ly/2eNNnZ4, aby odnaleźć informacje dotyczące SEO Kraków.

Firmy lub właściciele witryn internetowych, którzy chcą dotrzeć do najlepszych pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania, są w stanie to osiągnąć na minimum 3 sposoby. Pierwszy – najbardziej wadliwy – to podjęcie starań . Nie posiadając kwalifikacji w obszarze SEO i nie śledząc systematycznie wiadomości o modyfikacjach w algorytmie Google, ciężko postępować prawidłowo i – najważniejsze – efektywnie. Kolejna droga to stworzenie etatu dla specjalisty ds. SEO, niemniej jednak nie każde przedsiębiorstwo może sobie na to pozwolić powodu ograniczeń budżetu. Trzecie wyjście to zatrudnienie agencji SEO. Wydatki zarezerwowane na zadania agencji SEO można dostosować do możliwości finansowych zlecającego. Zaletą zlecania działań agencji SEO jest to, że oprócz fachowców od SEO w zatrudnione są tam również eksperci od kodowania, projektowania graficznego, kampanii Google Ads i kreatywnego pisania służący merytorycznym wsparciem w tych obszarach.

Po czym poznać dobrą firmę SEO

Polskich agencji SEO jest wiele. Na co zwrócić uwagę w trakcie doboru firmy, która zwiększy naszą widoczność w SERPach? Zalecamy wybrać agencję, która działa na rynku od dłuższego czasu. Liczba firm SEO, a także tych marketingowych czy kreatywnych, z miesiąca na miesiąc się zwiększa, co nie zawsze idzie w parze z jakością usług. Współpracując z firmą, która istnieje od około dekady, można mieć pewność, że posiada ona ogromne doświadczenie i może bez przeszkód zaprezentować ciekawe portfolio swoich uprzednich klientów. Na stronach agencji SEO częstokroć dodawana jest zakładka z prezentacją tzw. „kejsów”. Przed zatwierdzeniem umowy warto zapoznać się ze opisy takich przypadków, aby przekonać się, jakich wyników można się spodziewać po danej agencji, jak również to jakie kwestie udało jej się rozwikłać oraz dla jakich branż pracowała. Najlepsza agencja SEO to taka, której praca jest transparentna: informuje o harmonogramie prac na najbliższe tygodnie, a także przesyła raporty ze zrealizowanych działań i ich rezultaty.

Następna licząca się kwestia to personalizacja oferty i dopasowanie zakresu prac do charakteru działalności, którą prowadzi klient agencji. Jeżeli agencja SEO na propozycję współpracy odpisuje w kilka minut, a oferta sprawia wrażenie gotowego szablonu, powinien to być znak alarmowy. Po wysłaniu zapytania przedstawiciel profesjonalnej agencji SEO kontaktuje się z zainteresowanym klientem, aby poprosić o dokładniejsze dane o firmie, niezbędne do opracowania dla niej indywidualnej oferty. Chodzi o dane, których nie można odszukać tak po prostu w sieci, jak przykładowo informacja o realizowanych dotąd pracach SEO czy o istotnych dla klienta usługach bądź towarach, które pragnie wypromować.

Jaki model rozliczenia z agencją SEO jest najkorzystniejszy?

Nieufnie powinno się potraktować firmy SEO, które sugerują współpracę z rozliczeniem się za uzyskany wynik. W takim modelu opłata odbywa się dopiero wtedy, kiedy słowa kluczowe zdobędą wynegocjowane w umowie pozycje w wynikach wyszukiwania (przykładowo wejdą do Top5 czy też pierwszej strony wyników). To w dalszym ciągu całkiem popularny model rozliczeń, jednakże niesie ze sobą wysokie niebezpieczeństwo – można wszak osiągnąć szybki efekt za sprawą naruszania reguł określonych przez Google. Stale aktualizowany algorytm również nie pomaga w dotrzymaniu obietnic złożonych klientowi, w związku z tym dobra agencja SEO nigdy nie gwarantuje zdobycia konkretnych pozycji. Jeśli idzie o opłatę za usługi firmy SEO, to rzadko jest ona stała – tradycyjnie w pierwszych tygodniach po zawarciu umowy nieodzowne są wyższe nakłady finansowe, żeby wykonać skrupulatny audyt SEO, a potem wykonywać wszelkie wyliczone w nim zalecenia. W kolejnym okresie współpracy, gdy witryna zleceniodawcy jest już zoptymalizowana, wydatki na działania bywają dużo niższe.

Dane adresowe:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]