Mass collect i korzyści jakie przynosi

Mass collect i korzyści jakie przynosi

Dowiedz się, czym jest mass collect na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie zda egzamin taka usługa?

Działanie usługi mass collect jest generalnie dość proste. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego ID. Takie podejście jest przydatne wszędzie tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest szeroka grupa klientów, czyli np. w prywatnych klinikach, w firmach telekomunikacyjnych czy wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (m.in. w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaki sposób wybrali oni do realizacji wpłaty (przelew z karty, standardowy przelew albo przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania ręcznego, a jednocześnie eliminacją możliwych omyłek, które mogą mieć miejsce w trakcie tej czynności.

Bieżące monitorowanie przychodzących należności – zalety mass collect

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili proponowana w większości banków (posiadają ją m.in. BNP Paribas i niektóre banki spółdzielcze) warto przeanalizować możliwość jej wykorzystania w przedsiębiorstwie, również takim, które każdego miesiąca rozlicza poniżej setki dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect przynosi bowiem kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z platformą finansowo–księgową (a zatem bieżące śledzenie wpływających należności) czy powiązanie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką autorską aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z usługą mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania powiadomień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co po kilku miesiącach owocuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]