Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Warto zdecydować się na baseny kąpielowe

Zobacz, gdzie kupić baseny kąpielowe, wejdź na www.baseny.kapielowe.pl.

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na odpoczynek czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i serwisowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa czy pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest zatem niezbędny do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna liczba typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co wygląda bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu uatrakcyjnia także halę basenową albo ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który pozwala wydłużyć sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do relaksu, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju artykułów jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Dane adresowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]