Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej, koniecznie sprawdź https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to najistotniejszy moduł szalunków. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wytworzone z innego materiału, jednak przeważnie stosowana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie formy wylewanego betonu – dzięki nim można zatem postawić obiekty z murami wykonanego z tego materiału. Szalunki są też wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co zrobić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te jednak były drogie, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim nie najlepiej radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny dziś stosowana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – z reguły z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji używa się żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron warstwą perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Spółki budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic i łączników.

Dane adresowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]