Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Topaz mistyczny – biżuteria na wszystkie okazje

Znajdź mystic topaz.

Wspaniały wygląd i nietypowy, jak na topaz, kolor to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się ogromnym uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku można mylnie stwierdzić, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury oraz powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Kolory, które przybiera topaz mistyczny zależą przede wszystkim od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty daje stosowanie białego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej lub Azji.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie używają go zatem do wyrobu naszyjników, pierścionków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – świetnie wygląda również na co dzień. Ważna okazuje się też mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej możemy wybrać ozdoby do swojego stroju.