Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Tani diament  – biżuteria z cyrkoniami

Chcesz zamówić cyrkonie? Skieruj się tu.

W zdobnictwie masowo używane są przeróżne kamienie szlachetne. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii indywidualnego charakteru, znacznie podnoszą cenę opracowywanego dzieła. Skutkiem tego jest fakt, że dość nieliczna grupa odbiorców jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe skarby w swoim zbiorze. Na szczęście istnieją też alternatywne sposoby dla oszczędnych osób.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane kamienie jubilerskie, nie pojawiające się w naturalnej formie w przyrodzie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Przeważnie cyrkonia jest pozbawiona barwy, ale wersje z dodatkiem innych substancji mogą przybierać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli gdzie stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na długi czas osiedliły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, stosuje się je w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), do określania pH w ekstremalnych temperaturach albo też przemyśle. Dawniej, dzięki swoim cechom używane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, nabyć ją można na przykład przez internet.