Srebrna biżuteria z ametystami

Srebrna biżuteria z ametystami

Więcej szczegółów o ametystach.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, stał się bardzo popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Do czego pasuje biżuteria z ametystami?

Ametysty znajdowały się w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia cery, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto nosić nie tylko od święta, ale również w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.