Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Krótkie informacje o zapięciach kolczyków

Jeśli chcesz kupić kolczyki srebrne, odwiedź tę stronę.

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich design, materiał, z którego są wykonane, czy kształt, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak m.in. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie daje ogromny komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Słabym punktem tego zapięcia jest jego spory rozmiar.

Kolczyki rybka

Wygodnie jest nosić je latem, kiedy nie nakładamy odzieży z postawnym kołnierzem, szali czy czapeczek.

Kolczyki klips

Znakomite rozwiązanie dla pań, które nie mają przekłutych uszu. Dziś właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Podobnie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, jednakże łatwiejszy w zakładaniu, za sprawą rozchylanej klapce z tyłu. Często używa się ich przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, zazwyczaj złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich dodatkowej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a zatyczki na zapięcie bez trudu znajdziemy wszędzie. Kolczyki z tego typu zapięciem sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz drobnych kulek.

Dane adresowe:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]