Kolczyki do brązowych oczu

Kolczyki do brązowych oczu

Jakie minerały, kamienie czy kolory koralików najlepiej podkreślą brązową tęczówkę? W których brązowookiej będzie najbardziej do twarzy?

Brązowe oczy to jednej z najczęściej spotykanych tęczówek na świecie. Ma je około 90% populacji. W Polsce może się nimi pochwalić również bardzo wiele osób. Brązowe oczy mogą różnić się odcieniami, bywają też delikatnie rozjaśniane jasnymi bądź zielonkawymi plamkami. Jasno-brązowe oczy w Polsce nazywa się piwnymi.

Kolory komplementarne do brązu

Idealnym dopasowaniem kolczyków do brązowych oczu będą te, które są w kolorach komplementarnych do brązowego. Będą to zatem takie kolory jak czerwień, karmin, pomarańcz, żółty i miodowy, jasny brąz, beż. Do oczu brązowych pasuje zarówno złoto, które nadaje im miękkości, jak i srebro, które sprawia, że kolor oczu staje się bardziej wyrazisty.

Kamienie szlachetne pasujące do brązowych oczu

Bursztyn

Klasyczny, nieprzemijalny, pasujący do oczu o wszystkich odcieniach brązu (a także oczu zielonych). Bursztyn urzeka swoją urodą od wieków, a wśród różnych modeli kolczyków z bursztynem znaleźć można wzory, które podobać się będą kobietom o odmiennych gustach.

Granat

Nasycony, intensywny, idealnie współgrający z ciemno brązowymi oczami. Granat to minerał idealny dla brązowookich, które najczęściej są jesiennym bądź wiosennym typem urody. Pasuje też do stylizacji, które są zalecane do tych typów urody (brąz, zieleń, morela, złoty, ecru).

Kwarc dymny

Ten minerał jest znacznie mniej popularny, a cechuje go naprawdę niezwykła barwa. Ciemny, z przebłyskami złota, pięknie odbija światło i stanowi wspaniały dodatek do stylizacji w kolorze jasnego beżu, ecru, oraz czerni. Kolczyki z kwarcem dymnym pogłębią naturalny brąz oczu i mogę go nawet delikatnie przyciemnić optycznie.

Oczywiście pamiętajmy, że podstawą, do której dobieramy kolczyki, jest stylizacja, jej kolor, fason oraz okazja. Kolor oczu, jest dopiero kolejnym z elementów. Całość stylizacji powinna współgrać i tworzyć spójny komplet dopasowany do typu urody.

Źródło tekstu: https://blog.bizutik.pl/porady-i-ciekawostki/jak-nosic-bizuterie/kolczyki-do-brazowych-oczu/