Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli chcesz kupić srebrne wisiorki, zobacz tu.

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez jubilerów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest plastyczne, doskonale wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich w celu pielęgnacji ozdób, a w czasie sprzątania koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je przechowywać?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, kiedy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że wyblaknie albo się odkształci. Przed schowaniem do kuferka paru ozdób, powinniśmy przed tym owinąć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej użyć letniej wody z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego sprawdzą się także wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – twarde potrafią porysować powierzchnię.