Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Odbiór programów, TV bez problemów – wzmacniacz DVB-T

Znajdź wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV jest w dzisiejszych czasach codzienną czynnością. Na telewizję spoglądamy przy sączeniu porannej kawy oraz przy wieczornym posiłku. Programy w telewizji lubią maluchy, nastolatki, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W ogromnej ofercie programowej każdy może wyszukać coś odpowiedniego dla siebie. Niestety, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór wybranego programu jest po prostu nieosiągalny. Idealnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Powinno się wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego obniża się ona na każdym złączu, co znaczy, że najlepszym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza sprawia, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną lub tuż przed telewizorem. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, jak skonstruowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się też w przypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się kilka typów urządzeń tego typu. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy jest zbyt słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – podbija on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego zalecane jest w domkach jednorodzinnych. Montuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Dane adresowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]