Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Panele podłogowe – sprawdź, jak montować podłogi drewniane

Więcej szczegółów o podłogach drewnianych.

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie parę godzin, a wszyscy poradzimy sobie z tym bez pomocy fachowców. Przeczytaj poradnik, w którym wyjaśniamy, jak zamontować panele podłogowe.

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – poziom wilgoci nie powinien być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać również o odseparowaniu ich od podłogi – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych kilka godzin wcześniej – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwie doby – dzięki temu pozbędą się zbędnej wody. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najważniejsza rada – panele podłogowe najlepiej montować startując z rogu pokoju. Bezpośrednio wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne uszkodzenia, gdyż później sprzedawca może nie przyjąć reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – koniecznie powinna być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie będziesz miał najmniejszych problemów.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak wszystkie wyroby z drewna, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków klimatycznych w pomieszczeniu. Należy zatem zostawić odstępy przyścienne o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy zamontujesz też listwy podłogowe.

Dane adresowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]